همه چیز در مورد خرید ماشین لباسشویی خوب

همه چیز در مورد خرید ماشین لباسشویی خوب

انتخاب و خرید ماشین لباسشویی با وجود این همه تنوع بدون داشتن اطلاعات کافی ممکن است کاری سخت و دشوار باشد. اما شما با شناخت و داشتن اطلاعات کافی از انواع لباسشویی و دانستن نیاز خود می توانید از میان صدها مدل و برند، ماشین لباسشویی ایده آل خود را متناسب با توان مالی خود خریداری نمایید.

قیمت ماشین لباسشویی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که از اصلی ترین فاکتورها می توان به میزان ظرفیت مخزن، نوع موتور، امکانات و قابلیت های دستگاه اشاره کرد. قیمت روز ماشین لباسشویی به طور تقریبی روزانه در حال نوسان است .

شما عزیزان می توانید خرید ماشین لباسشویی خود را از سایت معتبر آل انجام دهید. در این سایت علاوه بر قیمت روز ماشین لباسشویی از فناوری و مشخصات فنی مدل های مختلف آگاه شوید. با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد خرید ماشین لباسشویی خوب را بدانید.

انواع و اقسام ماشین لباسشویی

همانطور که میدانید برندهای مختلفی در دنیا به طراحی و ساخت انواع ماشین لباسشویی می پردازند که از لحاظ کارایی و قیمت ماشین لباسشویی، برای اقشار مختلف جامعه به بازار فروش عرضه می شوند. در حالت کلی می توان ماشین لباسشویی ها را در چند دسته ی کلی درب از بالا ، درب از جلو و درب از بالا دوقلو تقسیم کرد.

ماشین لباسشویی سطلی ( تک مخزنه ) : این نوع از ماشین لباسشویی دارای یک مخزن برای شستشو لباس ها  و درب از بالا می باشد، این دستگاه ها قابلیت خشک کردن البسه را ندارند.

ماشین لباسشویی دوقلو : دارای دو مخزن جداگانه برای شستشو و خشک کردن البسه هستند. پس از پایان شستشو، جهت خشک کردن باید شما البسه را از مخزن شستشو خارج کرده و در مخزن خشک کن قرار دهید این ماشین ها از لحاظ نوع عملکرد نیمه اتوماتیک هستند و درب مخزن در بالا قرار گرفته است.

ماشین لباسشویی های پرتابل

این نوع از ماشین لباسشویی خود به دو دسته معمولی و دوقلو تقسیم می شود که فضای کمی را اشغال می کنند و استفاده کردن از آنها راحت تر است. مدل های معمولی فقط قابلیت شستشو دارند و در ظرفیت های 3 تا 7 کیلوگرم تولید می شوند. این مدل ها سرو صدای زیادی داشته و مصرف آب شان بالا است. مدل های دوقلو علاوه بر این قابلیت، با مجهز بودن به سطلی دیگر البسه را نیز خشک می کنند. از مزیت های ماشین لباسشویی پرتابل دوقلو نسبت به نوع معمولی آن می توان به شستشو بهتر، ظرفیت بالا و مصرف کمتر آب اشاره کرد و از معایب آن به سرعت بالای خشک کردن البسه اشاره کرد که موجب چروک شدن لباس ها می شود. در کل اگر به دنبال خرید ماشین لباسشویی ارزان قیمت هستید این مدل ها برای شما ایده آل ترین انتخاب هستند.

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

این نوع از ماشین لباسشویی در دو دسته ی درب از جلو و درب از بالا قرار می گیرد. ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک برخلاف مدل های نیمه اتوماتیک علمیات شستشو، آبکشی و خشک کردن البسه را بصورت کاملا خودکار انجام می دهند. مجهز بودن به انواع برنامه های شستشو، صفحه نمایش، بهترین شستشو، قدرت بالا و تکنولوژی های مختلف سبب شده است تا اکثر مردم به خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک روی بیاورند البته قیمت ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک بالا است. ماشین لباسشویی درب از جلو جدیدترین نوع ماشین لباسشویی است. این نوع از ماشین لباسشویی سرو صدا و مصرف انرژی بسیار کمی دارد و البسه را در زمان کوتاه تری خشک می نماید. در این مدل بدلیل اینکه محل درب در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضای بالای مخزن وجود داشته در حالی که در مدلهای درب از بالا چنین امکانی وجود ندارد.

ماشین لباسشویی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

در بالا در مورد تفاوت ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک گفته شد حال برای شما سوال است که خرید ماشین لباسشویی کدام دسته برایتان مناسب تر است؟ خرید ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک برای کسانی که بودجه کمتری دارند مناسب تر است.

همچنین اگر در مناطقی زندگی می کنید که با مشکل قطعی آب و برق رو به رو هستید بهتر است مدل های نیمه اتوماتیک را انتخاب نمایید می توان گفت که تفاوت عمده‌ی این دو دسته در تأمین آب آن‌ها می باشد. از این رو چون مدل های نیمه اتوماتیک نیاز مداوم به منبع آب ندارند انتخاب ایده آل تری برای شما خواهند بود در غیر این صورت مدل های اتوماتیک در صورت قطع آب و برق در حین کار دستگاه نمی توانند به درستی عمل کنند.

ماشین لباسشویی تسمه دار یا بدون تسمه

مهم ترین قطعه در هر وسیله ی برقی نوع موتور به کار رفته در آن است. موتور ماشین لباسشویی به دو دسته ی تسمه دار و بدون تسمه ( دایرکت درایو ) تقسیم می شوند که علاوه بر عملکرد دستگاه بر قیمت ماشین لباسشویی نیز تاثیر گذار است.

از مزایای مدل های بدون تسمه می توان به لرزش و سروصدای کمتر، مصرف انرژی پایین و همچین قدرت بالای موتور اشاره کرد که در برخی از مدل ها سرعت خشک کن به 3000 دور در دقیقه می رسد. در این مدل ها اگر محفظه ی مخزن بیش از حد پر باشد دستگاه عملیات شستشو را آغاز نمی کند اما ماشین لباسشویی های تسمه دار فاقد این قابلیت هستند که در طولانی مدت موجب پایین آمدن عملکرد دستگاه می شود همچنین ماشینهای لباسشویی تسمه‌ای یا Belt Drive  به دلیل اینکه پس از مدتی تسمه افزایش سایز می دهد لرزش و صدای دستگاه بسیار زیاد می شود.

از معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه نیز می توان به پرهزینه و سخت بودن تعمیر دایرکت درایو اشاره کرد و همچنین حساسیت بالا به نوسانات ولتاژ، ضربه و نامتعادل بودن مکان دستگاه اشاره کرد.

بهترین برندهای ماشین لباسشویی

امروزه برندهای  داخلی و خارجی مختلفی به طراحی و ساخت انواع ماشین لباسشویی می پردازند که از لحاظ نوع کیفیت می توان گفت ماشین لباسشویی بوش، ماشین لباسشویی سامسونگ، ماشین لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی ایندیزیت و ماشین لباسشویی دوو از دیگر برندهای محبوب در زمینه تولید لوازم خانگی و ماشین لباسشویی هستند.

مدل های مختلف ماشین لباسشویی اسنوا را نیز به عنوان محصولاتی ایده آل برای خرید به شما پیشنهاد می کنیم که از لحاظ عملکرد، کیفیت و خدمات پس از فروش بسیار مطلوب بوده و همچنین قیمت ماشین لباسشویی اسنوا برای شما پایین تر است.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X